10 powodów, dla których warto zamontować pisuar bezwodny

10 powodów, dla których warto zamontować pisuar bezwodny

Przeczytaj, dlaczego warto wybrać innowacyjny pisuar bezwodny EcoUse, generować oszczędności i jednocześnie dbać o środowisko.

1. Oszczędność wody – pisuar bezwodny nowej generacji

Jak sama nazwa wskazuje pisuar bezwodny nie zużywa wody, a co za tym idzie nie ponosisz kosztów wody ani ścieków. Jednocześnie dbasz o naszą planetę stosując biologiczne środki czystości zamiast agresywnej chemii syntetycznej i pozbywasz się problemów zapachowych. Średnia oszczędność wody w skali roku to nawet 100.000 litrów wody.

2. Niższe koszty inwestycji – pisuar bez spłuczki

Nie ponosisz kosztów zakupu osprzętu: spłuczki, stelaża, syfonu. Nie musisz podłączać wody i ciągnąć kabli elektrycznych, do spłuczki z czujnikiem ruchu (obecnie innych już praktycznie nikt nie montuje). Pisuar bezwodny wymaga tylko podłączenia z odpływem instalacji sanitarnej.

3. Pisuar na lata

Dzięki łatwiej instalacji pisuaru bezwodnego skracasz czas instalacji, oszczędzasz pieniądze, a ponadto zawsze możesz go przenieść do innej lokalizacji. (Nie będziesz chciał się z nim rozstać). W przypadku remontu lub rozbiórki pisuar z łatwością może być zdemontowany i ponownie wykorzystany.

4. Pisuar biologiczny – ekologiczne rozwiązanie

Nie wydajesz pieniędzy na zakup chemicznych środków do czyszczenia i neutralizacji zapachu – m.in. środki z chlorem, żele, kostki zapachowe, dyfuzory z zapachowe, preparaty udrażniające. Biologiczna kostka i preparat czyszczący zawiera przyjazne mikroby rozkładające mocz.

5. Neutralizacja zapachu w pisuarze

Brak brzydkiego zapachu. Ale jak to? Brzydki zapach jest spowodowanych poprzez reakcję chemiczną, jaka zachodzi po połączeniu moczu z wodą i namnażaniem bakterii w zakamarkach ceramiki i układzie sanitarnym. Wówczas wytrąca się kamień moczowy, który jest przyczyną powstawania gazu i nieprzyjemnych zapachów. W przypadku pisuaru bezwodnego nie zachodzi taka reakcja, gazy sanitarne są blokowane przez specjalny zawór, a zatem nie ma brzydkiego zapachu. Proste, prawda?

6. Niskie koszty eksploatacji i utrzymania higieny pisuaru

To innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie powoduje, że nie musisz stosować kosztowych syfonów, olei hydrofobowych i sitek. Sercem pisuaru bezwodnego jest zawór jednokierunkowy nieprzepuszczający zapachu i kość biologiczna, zawierająca uśpione przetrwalniki bakterii rozkładające mocz. Przyjazne mikroorganizmy odpowiadają za naturalny rozkład moczu i brak odkładającego się twardego kamienia moczowego, tworzącego uciążliwe zatory wapienne zachodzące w reakcji wody z moczem.

7. Łatwy serwis pisuaru – bez zapachu

Pisuar bezwodny nie wymaga częstego serwisowania. Zastosowanie opatentowanego zaworu, spełniającego rolę syfonu, pozwala uniknąć zatkania syfonu pisuarowego przez kamień moczowy (brak wody= brak kamienia), czy też jego niedrożności spowodowanej wrzucaniem np. gum do żucia czy innych przedmiotów do misy pisuarowej. Ponadto unikalny zwróć/syfon/wkład hamuje wszelakie gazy wracające z instalacji sanitarnej. Brzmi obiecująco (pachnąco) 😊. Dodatkowo ten unikalny syfon, w formie adapteru zastępczego, możesz także dopasować do pisuaru bezwodnego innej marki. Zatem nic straconego.

8. Bezwonny pisuar – czy to możliwe?

Twoja ekipa sprzątająca i odwiedzający goście będą zachwyceni rozwiązaniem bezwonnego pisuaru. Koniec z okropnym zapachem spowoduje, że ich praca będzie przyjemna mimo bardzo trudnych, ale jak ważnych czynności. Załoga nie będzie narzekać na alergie i podrażnienia oraz prace w śmierdzących warunkach. Wystarczy, że będą stosować dedykowany biologiczny preparat PH7 lub ekologiczny preparat antybakteryjny ECOsilver. Goście i użytkownicy docenią czystość nie tylko wizualnie ale też przez zmysł węchu.

9. Zielone zamówienia publiczne

Pisuar bezwodny wpisuje się w wymagania certyfikacji zielonych budynków – LEED, BREEAM, WELL. Obniżenie zużycia wody w obiektach użyteczności publicznej są brane pod uwagę. Przy certyfikacji otrzymuje się dodatkowe punkty za ograniczanie zużycia zasobów naturalnych i rozsądne gospodarowanie wodą.  Kryteria zielonych zamówień publicznych w UE dotyczące toalet spłukiwanych (https://ec.europa.eu/environment/gpp/pdf/criteria/toilets/criteria_Toilets_pl.pdf) i pisuarów.

10. Pisuar bezwodny się opłaca

Co ważne, a być może najważniejsze dla Ciebie, właściciela lub zarządcy będzie fakt, że pisuar bezwodny spłaca się od pierwszego dnia użycia, zmniejszając rachunki. W perspektywie wielu lat eksploatacji będzie stanowił o generowaniu oszczędności. To proste: Woda leci jest koszt, woda nie leci – nie ma kosztu. Kalkulację najlepiej zobaczyć w skali roku, a potem przemnożyć przez planowany czas użytkowania 10, 20 a może 30 lat..?

Przykładowy zwrot z inwestycji ROI dla zmiany systemu wodnego pisuaru na bezwodny względem liczby gości odwiedzających toaletę (koszty samej wody, bez energii i chemii lub kosztów zakupu spłuczek wodnych i stelaży)

100 osób dziennie (restauracja) ROI ~1 rok i 8 miesięcy

200 osób dziennie (PUB) ROI ~ 10 miesięcy

400 osób dziennie (kino, szkoła) ROI ~ 6 miesięcy

500 osób dziennie (zakład produkcyjny) ROI ~5 miesięcy

1000 osób dziennie (centrum handlowe, lotnisko, stacja benzynowa, MOP) ROI ~3 miesiące

Sprawdź własną kalkulację w kalkulatorze oszczędności.

 

Link do szczegółowego opisu rozwiązania pisuaru bezwodnego: pisuar-bezwodny-p1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Autor: ecouse