O nas

Dbamy o zdrowe środowisko za pomocą ekologicznych rozwiązań sanitarnych

 

Na przestrzeni wielu lat, jako zwykli użytkownicy miejsc publicznych, spotykaliśmy się z problemami występującymi w wielu toaletach. Cieknąca niepotrzebnie woda od zawsze budziła wewnętrzny sprzeciw. Zatkane odpływy, brak lub nieuzupełnione podstawowe środki higieny,  przepełnione stertą śmieci kosze, czy też nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu, powodowały wysoki dyskomfort i rodziły pytanie DLACZEGO?

  Widzieliśmy różne toalety w Polsce i za granicą. Te w których bez obaw można załatwić potrzebę najczęściej były płatne i pod stałą kontrolą personelu. Często jednak są w rozpaczliwym stanie.

Niezależnie od tego czy są nowe, czy stare – postanowiliśmy pomóc to zmienić i to z korzyścią dla wszystkich.

Utworzyliśmy markę EcoUse® stawiając sobie za cel:

Podniesienie standardu higieny w toaletach przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji i zachowaniu troski o środowisko

 

Nasza firma w zarysie:

  • Zwiększająca się populacja i rozwój gospodarczy, powodują zmiany klimatyczne. Zmniejszające się zasoby wody pitnej, coraz większe zapotrzebowanie energetyczne i emisja CO2, stosowanie niebezpiecznych środków chemicznych szkodzących naszemu zdrowiu, to dzisiejsza rzeczywistość, którą postanowiliśmy zmieniać.
  •  W 2016 roku poświęciliśmy czas na poszukiwanie najlepszych rozwiązań sanitarnych dla firm i toalet użyteczności publicznej, które obniżają zużycia wody, energii i emisji CO2. Nowoczesne technologie gwarantują skuteczność i rozwiązanie typowych problemów eksploatacyjnych. Oprócz pozytywnego wpływu na środowisko, dodatkowym atutem rozwiązań, ma być oszczędność kosztów przedsiębiorców. Istotnymi kryteriami wyboru rozwiązań jest wysoka higiena produktów, łatwość obsługi i brak awaryjności. Eleganckie wzornictwo, skrócenie czasu potrzebnego do utrzymania w czystości, stanowi uzupełnienie podjęcia decyzji o wyborze rozwiązań.
  • W  2017 zostaliśmy partnerami firmy Sanicus® będącej liderem tego typu rozwiązań na rynkach europejskich od wielu lat.
  • Rozszerzyliśmy naszą działalność wprowadzając na polski rynek nowoczesne rozwiązanie pisuaru bezwodnego EcoUse P1.1, energooszczędnych i wydajnych suszarek higienicznych do rąk EcoUse R1.1 i R4. Bezwodne pisuary znane są od wielu lat, ale bywało że sprawiały trudności z zapachem wydostającym się z odpływów. Tak zwany suchy pisuar P1.1 gwarantuje brak zapachów, wytrącanie sie kamienia moczowego i bardzo długą żywotność eksploatacyjną. Dla nowych projektów budowlanych i obiektów starających się o certyfikację zielonych budynków LEED lub BREEAM w Polsce to nowe rozwiązanie z najwyższej półki.  Wzrastająca świadomość społeczna sprawia, że przedsiębiorstwa zaczynają zdawać sobie sprawę, iż mogą zaoszczędzić duże ilości wody bez emisji zapachów, który towarzyszył w typowych systemach wodnych i bezwodnych. Ulepszona technologicznie suszarka do rąk R1.1 posiada najwyższej jakości silnik cyfrowy i nowy system filtracji zapewniający wysoką higienę i niski pobór energii. Sprawność działania suszarki pozwoliła na rozszerzenie gwarancji do 5 lat i zapewnienie bezawaryjnego działania na poziomie 1 000 000 cykli suszenia – jesteśmy jedyni, którzy oferują taką gwarancję.
  • Rozwiązaniom naszej grupy zaufało wiele firm w Europie. Teraz polskie przedsiębiorstwa mogą redukować koszty i dbać o środowisko, przy jednoczesnym oferowaniu wyższego komfortu dla użytkowników toalet.
  • Rozszerzyliśmy swoją ofertę o kolejne rozwiazanie i wprowadziliśmy na Polski rynek opatentowany światowy produkt OxygenPowered, jakim jest odświeżacz powietrza, który oparty jest o nowoczesną technologię generowania tlenu. To ekologiczne rozwiązanie w przeciwieństwie do standardowych odświeżaczy zawiera naturalne, pachnące olejki bez szkodliwych aerozoli i związków lotnych. W odróżnieniu do nich ELIMINUJE przykre zapachy, a nie je maskuje. Stały poziom zapachu i skuteczności działania zapewniona jest nawet przez 90 dni – powoduje to, iż urządzenie praktycznie nie wymaga obsługi.
  • Nasze działania ekologiczne związane są również z zastosowanie BIO i NANO technologii. Do utrzymania higieny, powstrzymania rozwoju bakterii, grzybów i ich form przetrwalnikowych w miejscach niepożądanych stosujemy i propagujemy środki, na bazie cząsteczek dobroczynnego srebra ECOsilver® o długotrwałym działaniu i przyjaznych mikroorganizmów w preparatach biologicznych PH7. Środki do dezynfekcji dłoni bez alkoholu HD5 utrzymujące swe działanie w czasie i nie powodujące ściągania naturalnej ochronnej warstwy skóry. Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo dla zdrowia użytkowników to dla nas również priorytet.

 

  • Od 2020 roku EcoUse dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) organizacji zrzeszającej świadomych producentów, architektów i deweloperów,  która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.

https://plgbc.org.pl/

  • Od 2021 roku EcoUse dołączył do Polskiej Rady Centrów Handlowych- PRCH organizacji działającej na rzecz rozwoju branży centrów handlowych i zrzeszającej firmy działające w sektorze handlu i usług.

https://prch.org.pl/pl/czlonkostwo/firmy-czlonkowskie/1275-ecouse

  • We wrześniu 2021 otrzymaliśmy wyróżnienie INNOWACJA TARGÓW za rozwiązanie pisuaru bezwodnego P1.1 w kategorii sprzęt i wyposażenie HoReCa. W wyniku sytuacji pandemicznej i zamknięciu szeregu obiektów publicznych, Nasze wystąpienie na organizowanych targach EuroGastro World Hotel 2020 zostało przeniesione. Prezentowaliśmy najważniejsze rozwiązania sanitarne naszej grupy w tym innowacyjne NANOsrebro cząsteczkowe do dezynfekcji o bezpiecznym działaniu aktywnym przez 30 dni. Świadomość odnośnie zagrożeń mikrobiologicznych rośnie, a My służymy pomocą w skutecznej ochronie wszystkich miejsc pracy i gospodarstw domowych. Więcej informacji z wydarzenia  znajdziesz TUTAJ.

Oszczędności i ochrona środowiska

Ze wszystkimi naszymi rozwiązaniami myślimy nie tylko redukcji kosztów eksploatacyjnych, ale także o naturze i zdrowiu użytkowników. Pomagamy oszczędzać energię elektryczną i wodę pitną, a nasze środki czyszczące są przyjazne dla środowiska i łatwo biodegradowalne.

 

Kogo obsługujemy?

Zaufali nam między innymi zarządcy i właściciele obiektów takich jak: Lotniska, Placówki medyczne, Szkoły, Uczelnie Wyższe, Urzędy gminy i miasta, Centra handlowe, Biurowce, Restauracje, Puby, Sklepy prywatne, Salony SPA, Klienci indywidualni, Producenci basenów, Staje paliw.

 

Poszukujemy

Partnerów do współpracy na terenie Polski. Zapraszamy do kontaktu.