Ekologiczna dezynfekcja i nanosrebro

Pomieszczenia, które na co dzień użytkuje wiele osób, są skupiskiem bakterii, wirusów i innych patogenów. Aby skutecznie sobie z nimi radzić i stworzyć przyjazną dla zdrowia przestrzeń, warto zdecydować się na skorzystanie z nowoczesnych osiągnięć technologicznych. Ekologiczna dezynfekcja nanosrebrem daje znacznie lepsze efekty od tradycyjnie używanych środków czystości na bazie alkoholu. Do zabezpieczenia biur czy obiektów użyteczności publicznej o dużej powierzchni polecamy nasz wydajny produkt do mycia, który ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze.

Ekologiczna dezynfekcja – wyjątkowe działanie nanosrebra

Skuteczne działanie nanosrebra potwierdzają badania i testy naukowców. Bardzo istotnym aspektem jest również wyjątkowo długi czas utrzymywania się efektów dezynfekcji. Preparaty na bazie wysokoprocentowego alkoholu gwarantują odkażenie powierzchni na zaledwie kilka minut. Po każdorazowym użyciu pojawia się zatem konieczność ponownego czyszczenia przycisków, klamek oraz wszelkich innych elementów dotykowych. W przypadku dużych pomieszczeń jest to bardzo wymagające zadanie. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi nasz ekologiczny środek do czyszczenia. Nanosrebro, na którym oparty jest skład produktu, zapewnia znacznie dłuższe działanie, a co za tym idzie brak konieczności wielokrotnego odkażania tych samych powierzchni.

Ekologiczna dezynfekcja– skład przyjazny skórze

Osoby, które walczą z wirusami i bakteriami przy pomocy standardowych środków na bazie alkoholu, już po kilku kontaktach tego typu preparatów ze skórą mogą obserwować negatywne skutki. Przesuszenie prowadzące do pękania oraz często przytrafiające się zmiany alergiczne – to wszystko można zaobserwować już na pierwszy rzut oka. Specyfiki z alkoholem bywają jednak również szkodliwe dla wielu innych czynności życiowych. Nie można zapomnieć, że korzystanie z nich wiąże się z koniecznością wdychania często szkodliwych dla zdrowia oparów. Problem ten nie dotyczy naszych produktów z nanosrebrem, które są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Nawet wielokrotnie odkażana nimi skóra nie będzie wysuszona. Ponadto, składniki naszego ekologiczne środka do dezynfekcji są przyjazne dla alergików.

Nano srebro koloidalne do czyszczenia, czyli ekologiczna dezynfekcja

Z uwagi na to, co dzieje się na świecie znacznie większą wagę przykładamy do higieny osobistej oraz ogólnorozumianego porządku. Koronawirus niemalże wymógł na nas zwracanie uwagi nie tylko, czy umyliśmy ręce, ale również na to, jak długo je myliśmy oraz jakim środkiem to uczyniliśmy. Całe zamieszanie wokół rozprzestrzeniania się bakterii, drobnoustrojów, wirusów i różnego rodzaju zarazków nie dotyczy jednak wyłącznie mycia rąk. Ważne jest także ogólne zachowanie czystości. W tym celu należy używać doskonałej jakości środków czyszczących, najlepiej zawierających nanosrebro i srebro koloidalne. Przecież pomieszczenia zarówno biurowe, użyteczności publicznej, jak i domowe, przez które przewija się mnóstwo osób, są bezsprzecznie ogromnymi skupiskami wszelkiego rodzaju patogenów, które mają zły wpływ na organizm człowieka i mogą być zagrożeniem nawet dla narządów wewnętrznych. Zastanawiasz się pewnie jak sobie z nimi radzić. Jednak zależy Ci na tym, aby faktycznie były skuteczne, a nie tylko sprawiały takie wrażenie. W przypadku czystości oraz eliminacji wirusów i bakterii pozory nie pomogą, potrzebne jest silne działanie. Jednocześnie na sercu leży Ci los naszej matki ziemi i przykuwasz do tego szczególną uwagę, dlatego wolisz sięgać po produkty ekologiczne? Jeśli tak, to z przyjemnością Cię informujemy, że mamy dla Ciebie doskonałą propozycję jaką jest nasz nowy środek bakteriobójczy z dodatkiem srebra koloidalnego, które było już znane w starożytnej grecji. Chcesz dowiedzieć się jaką?

Komisja Europejska o nanotechnologii – zacznijmy od początku

Czym w ogóle jest nanotechnologia? Według Komisji Europejskiej jest to podejście badawcze, które odnosi się zarówno do zrozumienia, jak i doskonalenia właściwości materii w skali nano. Ile to jest więc jeden nanometr? Jest to jedna miliardowa metra. Po co jest to robione? Przede wszystkim po to, że jak się okazuje cząsteczki o wymiarze jednego nanometru wykazują szereg odmiennych właściwości, które nie raz zaskakują naukowców. Teraz powiedzmy sobie z kolei czym jest nanosrebro, czyli srebro koloidalne. Jest to surowiec, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami bakteriobójczymi i wirusobójczymi. Nanocząsteczki srebra bardzo często są wykorzystywane w farmaceutyce i do wyrobów medycznych, chociażby do odkażania oraz leczenia trądziku, dodatkowo przyśpieszają gojenie się ran. Nanosrebro stosuje się także jako naturalny antybiotyk. Jednak nie o zastosowaniu nanocząsteczek srebra w farmaceutyce będziemy opowiadać. Srebro koloidalne bowiem bardzo często wykorzystywane jest także w chemii gospodarczej. Każdy kto zna właściwości srebra koloidalnego wie, że preparaty z dodatkiem tego surowca idealnie nadają się do odkażania czyszczonych powierzchni. Jakby tego było mało, nanosrebro pozwala na przywrócenie blasku np. meblom czy wyposażeniu AGD.

Nanosrebro w środkach gospodarczych- co warto wiedzieć?

Nie musisz zastanawiać się nad tym, czy to, co piszemy, ma przełożenie na rzeczywistość. To, że srebro koloidalne niejonowe ma właściwości dezynfekujące, potwierdzają liczne testy oraz badania przeprowadzane przez najznakomitszych naukowców. Powiecie nam, że przecież wiele produktów na rynku wykazuje właściwości bakteriobójcze. Owszem, jednak te oparte tylko o nanosrebro charakteryzują się wyjątkowo długim czasem utrzymywania się efektów dezynfekcji – w tym właśnie widać wpływ nanosrebra. Oznacza to, że przez długi czas możesz cieszyć się czystymi i wolnymi od wszelkich drobnoustrojów blatami oraz innymi powierzchniami. W tym na przykład klamkami, przyciskami czy barierkami. W dzisiejszych czasach jest to bardzo duże ułatwienie. Preparaty zawierające inne związki biobójcze w swoim składzie, niż nanocząstki srebra jak: alkohol czy chlor w których tylko zastosowano dodatek nano srebra koloidalnego nie mogą gwarantować takiej skuteczności. Srebro koloidalne w wyniku reakcji chemicznej z tymi związkami zostaje strącone i preparat traci długotrwałe właściwości działania.

Od właścicieli firm oraz ich pracowników wymaga się regularnego czyszczenia powierzchni. Często według zaleceń mniej więcej co pół godziny. Czasami jest to wręcz niewykonalne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie ekologiczne preparaty, których skład oparty jest tylko o nanosrebro i wodę. Używanie tego rodzaju preparatów, które zawierają srebro koloidalne pozwalają Ci na dłuższe przerwy między kolejnymi czyszczeniami. Weź pod uwagę także to, że płyn dezynfekujący przez zastosowanie nanotechnologii z dodatkiem srebra koloidalnego działa znacznie dłużej niż chemia, której głównym składnikiem jest wysokoprocentowy alkohol.

Wspominaliśmy o tym, że nanosrebro jest surowcem, który często wykorzystywany jest w farmaceutyce. Jak można przenieść tę zaletę na środki czystości, które bazują na tym surowcu? Bardzo łatwo. Zazwyczaj środki chemiczne dezynfekujące są bardzo szkodliwe dla skóry. Już po kilku czyszczeniach możesz zauważyć wysuszenie skóry, a kolejno wysypkę, zaczerwienienie czy inne negatywne skutki. Środki chemiczne, które bazują na alkoholu, dodatkowo mogą wiązać się z przykrą koniecznością wdychania szkodliwych dla zdrowia oparów, przez co mogą wywoływać lekkie podrażnienie oczu, czy nawet po dłuższym czasie wywołując zaburzenia pamięci krótkotrwałej. Te wszystkie problemy nie dotyczą Cię w momencie, w którym wybierasz ekologiczny środek dezynfekujący bazujący na srebrze koloidalnym. Jednym z produktów, jakie znajdziesz na rynku i w naszej ofercie jest nanosrebro cząsteczkowe ECOsilver firmy EcoUse z dodatkiem jonów srebra.

Dodatkowo chcemy powiedzieć, że nanosrebro jako główny składnik środków dezynfekujących przyczynia się do skutecznego zniszczenia nawet kilkuset rodzajów patogennych wirusów oraz bakterii. W ten sposób przyczyniają się też do podniesienia efektywności osłonowej bariery immunologicznej w Twoim organizmie. Skąd bierze się tak wysoka skuteczność tego rodzaju preparatów z elementem jonów srebra? Mianowicie z tego, że srebro koloidalne oddziałuje na DNA drobnoustrojów. W ten sposób zaburza ich strukturę oraz zdolności fizjologiczne. Tym samym prowadząc do ich wyeliminowania, czyli śmierci. To jednak nie koniec. Nanocząsteczki srebra, znajdują sobie miejsce najczęściej na błonie komórkowej drobnoustrojów. Co prowadzi do blokady enzymów, które niezbędne są do rozmnażania.

ECOsilver od EcoUse – preparat zawierający srebro koloidalne niejonowe, który zdziała cuda

Czym w ogóle jest preparat ECOsilver? Jest to produkt, który bazuje na naturalnie występujących cząsteczkach srebra. Pows

 

taje on w wyniku wyjątkowo mocno zaawansowanego technologicznie procesu laboratoryjno-produkcyjnego. Te wymagające warunki sprawiają, że preparat ma unikatowe właściwości i pochwalić się może niebywałą skutecznością. Niemal natychmiast po zastosowaniu zabija aż 650 rodzajów patogenów. Natomiast każda bakteria definitywnie ginie po upływie od 2 do 6 minut po użyciu preparatu z dodatkiem jonów srebra. Jakby tego było mało, musisz jeszcze wiedzieć, że potwierdzone jest badaniami jego skuteczne działanie przez 30 dni. Do czego warto stosować ECOsilver? Jest to preparat, który idealnie nadaje się do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni. Również takich, które mają kontakt bezpośredni z żywnością. Doskonale więc sprawdzi się np. w lokalach gastronomicznych, zakładach produkcyjnych czy przetwórstwa. Płyn ten posiada potwierdzone silne właściwości:

• odkażające – do odkażania wody

• przeciwwirosowe;

• antybakteryjne;

• antygrzybicze;

• neutralizujące zapachy;

• właściwości biobójcze

• właściwości przeciwzapalne

• właściwości przeciwdrobnoustrojowe

Jak używać środka do dezynfekcji ECOsilver?

ECOsilver to ekologiczny preparat, który doskonale sprawdza się w czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni. Sprzedawany jest w dwóch formach. W pierwszym wydaniu masz do czynienia z 5 litrową bańką płynu, z kolei w drugim otrzymujesz mniejszą butelkę płynu wyposażoną w spryskiwacz. Jak należy używać tego środka? Jest to produkt, który sprawdzi się nie tylko w domu, ale przede wszystkim w miejscach, w których ryzyko rozwijania się drobnoustrojów jest wysokie. ECOsilver należy rozpylić na powierzchni, a następnie przetrzeć ją ściereczką. Możesz też delikatnie namoczyć ową ściereczkę w płynie i wtedy wyczyścić powierzchnię, następnie pozostawiając ją do wyschnięcia.

 

Czas działania preparatu ECOsilver z dodatkiem nanocząstek srebra

Jak już wspomnieliśmy, czas działania prezentowanego środka jest wyjątkowo długi. Wynosi on bowiem aż 30 dni. Skąd bierze się w ogóle taki okres aktywności środka dezynfekującego? Czy nie jest to coś nadzwyczajnego? W pewnym sensie jak najbardziej. Jest to coś wyjątkowego. Zazwyczaj bowiem chemia dezynfekująca, aby ciągle była aktywna, musiałaby pozostać na dłużej na danej powierzchni. Jak wiadomo, nie jest to możliwe, nawet w sytuacji, w której nie wytrzesz do sucha preparatu. Z upływem czasu i tak on odparuje. A to oznacza, że przestanie działać. Jakby tego było mało, pozostawienie powierzchni mokrej może spowodować, że drobnoustroje uodpornią się na działanie tego konkretnego środka dezynfekującego. Jest to wiec ryzykowne podejście. Może bowiem oznaczać, że będzie występowało ryzyko wtórnych zanieczyszczeń oraz zakażeń krzyżowych, które mogłyby być spowodowane poprzez dotykanie różnego rodzaju powierzchni.

Musisz wiedzieć, że bakterie rozmnażają się wyjątkowo szybko. Po upływie około 8 godzin masz już do czynienia z milionami bakterii i wirusów, które tylko czyhają na Twoje zdrowie. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi preparat ECOsilver, którego jednym z głównych składników jest nanosrebro. Ciekawostką jest to, że w tym przypadku nawet pozostawienie mokrego blatu nie jest niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ bakterie nie są w stanie uodpornić się na działanie srebra koloidalnego.

Właściwości bakteriobójcze srebra znane są od zarania dziejów. Dziś wiemy, dlaczego tak się dzieje. Jony srebra są toksyczne dla mikroorganizmów, ponieważ działają bezpośrednio na konkretne komórki. Preparat ECOsilver posiada w składzie srebro koloidalne cząsteczkowe, dzięki czemu działa stale do momentu ponownego, fizycznego zanieczyszczenia powierzchni.

Szkodliwe skutki działania biologicznego

Nanosrebro szkodliwe skutki działania – preparat ECOsilver jest środkiem ekologicznym i bezpiecznym dla Twojej skóry, ponieważ znajduje się tam wyłącznie woda i srebro metaliczne, aczkolwiek nie wolno stosować go np. do płukania jamy ustnej, czy oczu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających nanosrebro i również znajdują się takie przeznaczone do płukania jamy ustnej, czy pomagające w leczeniu bakteryjnego zapalenia spojówek i infekcji wywoływanych różnego rodzaju bakteriami. Rozpylonym srebrem koloidalnym najlepiej nie pocierać oczu, ponieważ w większym stężeniu nanocząsteczki srebra mogą mieć negatywny wpływ na wzrok. Jak stosować srebro koloidalne w naszym środku? Warto trzymać się przeznaczenia, które zawarliśmy w naszym opisie, jak również na tylnej części produktu.

Podsumowanie

Jeszcze zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto używać preparatu ECOsilver z dodatkiem nanocząsteczek srebra i jak stosować srebro koloidalne? Wydaje nam się, że przedstawiliśmy szereg zalet, które świadczą o jego wyjątkowości. Z chęcią jednak przypomnimy Ci, że środek ten wręcz idealnie nadaje się do dezynfekcji różnych rodzajów powierzchni. Właściwości srebra sprawdzają się w nim idealnie i może być także stosowany do czyszczenia urządzeń, które wymagają najwyższego stopnia higieny, jaki zapewnia HACCP. Usuwa bakterie, grzyby, organizmy jednokomórkowe oraz formy przetrwalnikowe. Jego skuteczność wynosi aż 99,99%. Przy takiej skuteczności ważne jest też to, że jest bezpieczny zarówno dla środowiska, jak i dla Ciebie. Do zalet tego preparatu zaliczyć możemy jeszcze brak w składzie substancji zapachowych, alergizujących oraz sztucznych barwników. Nie posiada także konserwantów, alkoholu i detergentów. Jest więc w 100% naturalny. A dzięki temu przyjazny dla środowiska i zwierząt.

ECOsilver to preparat, którego bardzo często używa się do dezynfekcji stref sanitarnych, tam gdzie powstają nieprzyjemne zapachy, a to oznacza że bakterie są wszędzie. Stosuje się go też przy uprawie roślin, które są narażone na atak grzybów i pleśni. Wystarczy zaledwie kilka minut abyś poczuł się naprawdę bezpieczny. Efekty jakich doświadczysz wprawią Cię w zdumienie. Wszystko lśni czystością i świeżością. Wypróbuj ECOsilver i ciesz się efektami przez długi czas.


Autor: Wojciech Smolarek