Ekologiczna dezynfekcja? To proste!

Ekologiczna dezynfekcja? To proste! 

Środki czyszczące dla domu czy innych przestrzeni to niełatwy wybór. Na rynku znaleźć możemy cały szereg rozwiązań, z których każde ma wiele zalet, ale czy są wśród nich walory pro środowiskowe? Czy możliwa jest ekologiczna i skuteczna zarazem dezynfekcja? 

Opcją, która łączy w sobie walory proekologiczne oraz skuteczną dezynfekcję jest nanosrebro, które stanowi środek do dezynfekcji doskonale niwelujący alergeny kurzu, zarodniki grzybów pleśniowych, ale i efektywnie zwalczający bakterie i wirusy. Dzięki zaawansowanemu składowi ECO Silver możliwe staje się zadbanie o doskonałą czystość biologiczną powierzchni, a wszystko to przy zachowaniu bezpieczeństwa dla środowiska. 

Co kryje w sobie nanosrebro i dlaczego warto wykorzystać je w dezynfekcji?

Nanocząsteczki srebra znajdujące się w produktach ECO Silver to skuteczny sposób na zwalczanie rozwoju szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów, pleśni, roztoczy, grzybów, wirusów czy bakterii. Jony srebra oferują potwierdzone naukowo działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, a przy tym są niezwykle pomocne w niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Każdy środek do dezynfekcji z nanosrebrem można z powodzeniem stosować na wielu powierzchniach, a dodatkowo są one w pełni bezpieczne dla alergików. Sprzątanie z pomocą ECO Silver jest mniej uciążliwe i bardziej komfortowe dla każdego z nas, ale i dla środowiska dzięki 100% naturalnemu składowi środków do dezynfekcji. 

Podczas aplikacji ECO Silver można być spokojnym o dokładne oczyszczenie powierzchni. Nanosrebro wnikając w nie, w tym również w ich wszelkie nierówności, szczeliny czy zakamarki skutecznie uniemożliwia niebezpiecznym mikroorganizmom namnażanie się, przez co przestrzenie pozostają doskonale zdezynfekowane. Cząsteczki nanosrebra, które zawiera środek do dezynfekcji, pokrywając nawierzchnię, tworzą na niej zabezpieczającą powłokę antybakteryjną, dzięki której pozostają one odporne na szkodliwe działanie drobnoustrojów przez długi czas. Wygodna forma produktów pozwala wykorzystać je w wielu rodzajach prac, zapewniając skuteczne i dokładne czyszczenie – także trudno dostępnych miejsc. 

Ekologiczne i skuteczne dezynfekowanie powierzchni

Środek do dezynfekcji z nanosrebrem to niezwykłe rozwiązanie, które zdaje egzamin w wielu sytuacjach. Produkty oferowane w serii ECO Silver posiadają niezwykłe walory, wśród których warto wymienić:

  • skuteczne zwalczanie bakterii, wirusów i grzybów,
  • efektywną dezynfekcję  wszelkich powierzchni, przedmiotów i materiałów,
  • skuteczność sięgającą 99,99%,
  • długotrwałe działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze,
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
  • łagodność dla skóry – nie powodują one uczuleń i podrażnień,
  • bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego dzięki dopracowanemu składowi.

Gdzie można wykorzystać ekologiczną dezynfekcję?

Nanosrebro w postaci środków do dezynfekcji ma niezwykle obszerne zastosowanie. W użytku profesjonalnym można je bowiem wykorzystać do dezynfekcji powierzchni, przedmiotów, jak również czyszczenia wyposażenia szpitalnego, w przychodniach, gabinetach dentystycznych, gabinetach weterynaryjnych, w domach opieki, jak również taksówkach czy środkach komunikacji. Bardzo chętnie wykorzystywane są one także w klubach fitness, gabinetach masażu, salonach tatuażu, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, solariach, ale i hotelach, restauracjach, punktach gastronomicznych, pracowniach komputerowych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zadbanie o idealną czystość. 

ECO Silver to również świetne rozwiązanie dla użytku domowego, bowiem rewelacyjnie sprawdza się w odkażaniu i dezynfekcji wielu przedmiotów. Można wykorzystać je do dbania o higienę obuwia i akcesoriów sportowych, w tym także kasków, rękawic, łyżw, butów narciarskich, rolek. Doskonale pomogą również w codziennym sprzątaniu podłóg, ścian, mebli, klamek i drzwi, tkanin, zasłon, pytek ceramicznych, wykładzin czy dywanów, jak i toalet. Nanosrebro jest opcją idealną do przestrzeni, w  których istnieje zwiększone ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi dla naszego zdrowia mikroorganizmami. 

Każdy środek do dezynfekcji z nanosrebrem działa niezwykle skutecznie i szybko. Już w kilka minut pozwala bowiem uzyskać idealnie czyste powierzchnie, które dodatkowo zyskują ochronną pokrywę, uniemożliwiającą namnażanie się wirusów, bakterii czy grzybów. Po całkowitym odparowaniu preparatów z nanosrebrem powierzchnie stają się świeże, pozbawione przykrych zapachów i w pełni zdatne do bezpiecznego użytkowania. 

Bezpieczny dla środowiska naturalnego skład

ECO Silver to środki do dezynfekcji, które pozbawione są substancji zapachowych, parabenów, substancji żrących i alergizujących, ale i środków drażniących czy substancji petrochemicznych. Dodatkowo brak sztucznych barwników, formaldehydu, chloru, alkoholu, biocydów i detergentów sprawia, że są bezpieczne dla każdego – także dla dzieci, alergików oraz środowiska naturalnego. Skuteczność tak doskonałego składu pozwala na jego szerokie zastosowanie i ekologiczną dezynfekcję. Czyż to nie proste?