Ekologiczna dezynfekcja? To proste!

Ekologiczna dezynfekcja? To proste! 

Środki czyszczące dla domu czy przestrzeni publicznych to niełatwy wybór w kwestiach ekologii. Na rynku znaleźć możemy cały szereg produktów, z których każde ma wiele zalet, ale czy są wśród nich walory pro środowiskowe? Czy możliwa jest ekologiczna dezynfekcja, a przede wszystkim skuteczna?

Opcją, która łączy w sobie walory proekologiczne oraz skuteczną dezynfekcję jest nanosrebro cząsteczkowe ECOsilver®, które stanowi środek do dezynfekcji doskonale niwelujący, zarodniki grzybów pleśniowych, ale i efektywnie zwalczający bakterie i wirusy. Dzięki zaawansowanemu składowi ECOsilver® możliwe staje się zadbanie o doskonałą czystość biologiczną powierzchni w długim okresie czasu, a wszystko to przy zachowaniu bezpieczeństwa dla środowiska. 

Co kryje w sobie nanosrebro i dlaczego warto wykorzystać je w dezynfekcji?

Nanocząsteczki srebra znajdujące się w produktach ECOsilver® to skuteczny sposób na zwalczanie rozwoju szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów takich jak: bakterie, pleśnie,  grzyby, wirusy oraz ich formy przetrwalnikowych.  Cząsteczki srebra oferują potwierdzone naukowo działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, a przy tym są niezwykle pomocne w niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Wielkość nanocząsteczek jest 1000 krotnie mniejsza niż jednokomórkowy organizm jakim jest bakteria.  Środek do dezynfekcji z nanosrebrem można z powodzeniem stosować na wielu powierzchniach, a dodatkowo są one w pełni bezpieczne dla alergików. Sprzątanie z pomocą ECOsilver® jest mniej uciążliwe i bardziej komfortowe dla każdego z nas. Dzięki 100% naturalnemu składowi opartemu o naturalnie występujące w przyrodzie srebro i wodę,  jest też w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Podczas aplikacji ECOsilver® można być spokojnym o dokładne oczyszczenie powierzchni z mikro zagrożenia bakteryjnego. Nanosrebro wnikając w strukturę materiałów i powierzchni roboczych, w tym również w ich wszelkie nierówności, szczeliny czy zakamarki, skutecznie uniemożliwia rozwój  niebezpiecznych patogenów.  Cząsteczki nanosrebra, które zawiera środek do dezynfekcji ECOsilver®, pokrywając nawierzchnię, tworzą na niej zabezpieczającą powłokę antybakteryjną działającą nie tylko przez 5 minut ale w czasie do 30 dni. Powierzchnie pozostają mikrobiologicznie czyste i odporne na szkodliwe działanie drobnoustrojów przez długi czas. Wygodna płynna forma produktów pozwala wykorzystać je w wielu rodzajach prac, zapewniając skuteczne i dokładne czyszczenie – także trudno dostępnych miejsc. 

Ekologiczne i skuteczne dezynfekowanie powierzchni

Środek do dezynfekcji z nanosrebrem to niezwykłe rozwiązanie, które zdaje egzamin w wielu sytuacjach. Produkty oferowane w serii ECOsilver® posiadają niezwykłe walory, wśród których warto wymienić:

  • skuteczne zwalczanie bakterii, wirusów i grzybów,
  • efektywną dezynfekcję  wszelkich powierzchni, przedmiotów i materiałów,
  • skuteczność sięgającą 99,99%,
  • długotrwałe działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze,
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
  • środek bezwonny
  • łagodność dla skóry – nie powodują one uczuleń i podrażnień,
  • chronią środowisko naturalne poprzez eliminowanie związków chloru.

Gdzie można wykorzystać ekologiczną dezynfekcję?

Nanosrebro w postaci środków do dezynfekcji ma niezwykle obszerne zastosowanie. W użytku profesjonalnym można je bowiem wykorzystać do dezynfekcji powierzchni, przedmiotów, jak również czyszczenia wyposażenia szpitalnego. Bardzo chętnie wykorzystywane są one także w klubach fitness, gabinetach masażu odnowy biologicznej, hotelach i restauracjach. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest zadbanie o idealną czystość. 

ECOsilver® to również świetne rozwiązanie dla użytku domowego, bowiem rewelacyjnie sprawdza się w odkażaniu i dezynfekcji wielu przedmiotów. Można wykorzystać je do dbania o higienę obuwia i akcesoriów sportowych, w tym także kasków, rękawic, butów narciarskich czy gumowców. Doskonale pomogą również w codziennym sprzątaniu podłóg, ścian, mebli, klamek i drzwi, tkanin, zasłon, pytek ceramicznych, wykładzin czy dywanów,klimatyzatorów jak i toalet. Nanosrebro jest opcją idealną do przestrzeni, w których istnieje zwiększone ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi dla naszego zdrowia mikroorganizmami. 

Środek do dezynfekcji z nanosrebrem działa niezwykle skutecznie i szybko. Już w kilka minut pozwala bowiem uzyskać idealnie czyste powierzchnie.  Dodatkowa ochrona warstwa, uniemożliwia funkcjonowanie  wirusów, bakterii czy grzybów ich rozmnażanie czy przenoszenie. Po całkowitym odparowaniu preparatów z nanosrebrem powierzchnie stają się świeże, pozbawione przykrych zapachów i w pełni zdatne do bezpiecznego użytkowania. 

Bezpieczny dla środowiska naturalnego skład

ECOsilver® to środki do dezynfekcji, które pozbawione są substancji zapachowych, parabenów, substancji żrących i alergizujących.  Nie zawiera również  środków drażniących czy substancji petrochemicznych. Dodatkowo brak sztucznych barwników, formaldehydu, chloru, alkoholu, biocydów i detergentów sprawia, że są bezpieczne dla każdego. W pełni naturalny skład jest bezpieczny dla dzieci, alergików oraz środowiska naturalnego. Skuteczność tak doskonałego preparatu pozwala na jego szerokie zastosowanie i ekologiczną dezynfekcję. Czyż to nie proste?

 


Autor: Paweł Szostok