Jakie rozwiązania sanitarne najlepsze?

Jakie rozwiązania sanitarne najlepsze?

Dbałość o higienę i czystość w miejscach publicznych to obecnie jedno z najważniejszych zadań każdego z nas. Kluczowe jest to szczególnie w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których ryzyko kontaktu ze szkodliwymi drobnoustrojami jak wirusy, grzyby czy bakterie jest wysokie. Różnorodność metod i sposobów na wprowadzenie najlepszych warunków sanitarnych sprawia, że trudno wybrać z gąszcza ofert tę najlepszą. Do szczególnie polecanych rozwiązań należą jednak opcje takie jak suszarka do rąk, bezwodny pisuar czy środki czyszczące zawierające nanosrebro. Dlaczego warto rozważyć je planując i unowocześniając zaplecze sanitarne?

Suszarki do rąk – praktyczny sposób na zachowanie maksymalnej higieny

Suszarki do rąk należą do wyjątkowo praktycznych rozwiązań, które doskonale zdają egzamin w toaletach, w których natężenie ruchu bywa spore. Ich wykorzystanie jest o wiele bardziej ekonomiczne, aniżeli stosowanie ręczników papierowych, gdyż pozwalają ograniczyć ilość odpadów do minimum, a utrzymanie ich w czystości jest o wiele łatwiejsze. Jako rozwiązanie sanitarne sprawdzają się w toaletach w miejscach użyteczności publicznej, w tym szkołach, urzędach, centrach handlowych, szpitalach, na stacjach benzynowych, czy też w toaletach w restauracjach i im podobnych obiektach.

Dobrze dopasowana do potrzeb suszarka do rąk powinna posiadać odpowiednią moc, wydajność, wytrzymałą obudowę, być łatwa w utrzymaniu czystości, a przy tym zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Optymalny czas suszenia dłoni oraz nowoczesna forma suszarki do rąk pozwolić może na stworzenie doskonałych warunków w każdym miejscu. Dobrej jakości suszarki do rąk uruchamiane z pomocą czujnika ruchu są energooszczędne, a oferując krótki czas suszenia pozwalają zapewnić najlepsze warunki sanitarne.

Bezwodny pisuar – innowacja, która robi wrażenie

Kolejnym rozwiązaniem doskonałym dla wprowadzenia najlepszych warunków sanitarnych w toaletach są bezwodne pisuary. Chociaż ich koncepcja brzmi dosyć nieprawdopodobnie, ich zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej (galeriach handlowych, biurowcach, itp.) wydaje się świetnie sprawdzać. Bezwodne pisuary działają bez zużywania wody, dlatego oferują zupełnie nowy standard zarówno sanitarny, jak i ekologiczny. Jak możliwe jest ich działanie bez wody? Sekretem funkcjonowania tego rodzaju rozwiązania jest zastosowanie wymiennych wkładów, które wypełnione specjalną substancją biodegradowalną, przepuszczającą mocz do odpływu, blokują jednocześnie nieprzyjemne zapachy. Opcja ta pozwala zadbać o higienę i świeżość w toaletach, a przy tym generuje spore oszczędności wody.

Zastosowane w bezwodnym pisuarze specjalne wkłady wymagają wymiany co 4 do 6 miesięcy, w zależności od intensywności ich wykorzystywania. Ich cena nie jest wysoka, co przekłada się na ogromne oszczędności na rachunkach za wodę.  Brak zużycia wody to jednocześnie czysta ekologiczna opłacalność, dlatego też każdy zainstalowany w publicznych toaletach bezwodny pisuar to sposób na ogromne oszczędności, ekologię, a także niesamowity komfort użytkowania.

Nanosrebro – rozwiązanie sanitarne, któremu można zaufać

Udowodnione działanie nanosrebra, w tym jego niezwykle właściwości zwalczające bakterie, grzyby i wirusy, czynią środki czystości z jego zawartością doskonałym wyborem dla wymagających. Systematyczna dezynfekcja powierzchni z wykorzystaniem nanosrebra pozwala skutecznie pozbyć się zarazków, a jego działanie dezynfekcyjne pozwala na dłużej utrzymać efekt zabiegów pielęgnacyjnych. Działanie specyfików z nanosrebrem pozwala zneutralizować bakterie i grzyby, a przy tym niweluje ryzyko namnażania się ich w strategicznych miejscach sanitariatów.

Ponieważ zarazki z łatwością rozprzestrzeniają się w miejscach o dużym ruchu i skupiskach, mogą znajdować się na wielu elementach codziennego użytku, w tym klamkach, umywalkach, bateriach łazienkowych, deskach sedesowych, lustrach, włącznikach światła, sprzętach sanitarnych, powierzchniach ścian, podłóg, drzwi, uchwytów i wielu innych. Regularne stosowanie środków z nanosrebrem w ich dezynfekcji i czyszczeniu, dać może jednak kompleksowe wsparcie. Przetarte nanosrebrem powierzchnie mogą zostać odpowiednio zabezpieczone, a przy tym zmniejszają ryzyko namnażania się drobnoustrojów.

Środki do dezynfekcji z nanosrebrem to rozwiązanie niezwykle skuteczne, a przy tym w pełni bezpieczne dla sprzętów, powierzchni i ich użytkowników. Co więcej ich ekologiczny skład pozwala zadbać jednocześnie o środowisko i komfort użytkowania powierzchni sanitarnych, które wymagają regularnej dezynfekcji i higienizacji. Dzięki licznym walorom nanosrebra, należy ono do jednych z najskuteczniejszych rozwiązań antybakteryjnych, antygrzybicznych i antywirusowych, przez co ich wykorzystanie w czyszczeniu i dezynfekcji, pozwala zyskać przestrzenie wolne od niebezpiecznych drobnoustrojów. Regularne zabiegi pielęgnacyjne i czyszczące z wykorzystaniem nanosrebra to szansa na stworzenie najlepszych warunków sanitarnych w każdej przestrzeni.