Jakie rozwiązania sanitarne najlepsze?

Jakie rozwiązania sanitarne najlepsze?

Każde rozwiazanie sanitarne zostało tworzone po to, aby podnieść higienę wpływającą na zdrowie w społeczeństwie. Dbałość o higienę i czystość w miejscach publicznych to obecnie jedno z najważniejszych zadań każdego z nas. Kluczowe jest to szczególnie w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których ryzyko kontaktu ze szkodliwymi drobnoustrojami jak wirusy, grzyby czy bakterie jest wysokie. Nie bez znaczenia jest też policzalny koszt jednostkowego użycia w dostępnych rozwiązaniach, który generuje późniejsze wieloletnie koszty. Różnice w koszcie eksploatacji różnią się nawet 100 krotnie. Różnorodność metod i sposobów na wprowadzenie najlepszych warunków sanitarnych sprawia, że trudno wybrać z gąszcza ofert tę najlepszą. Do szczególnie polecanych rozwiązań sanitarnych należą jednak opcje takie jak: higieniczna suszarka do rąk, bezwodny pisuar czy środki czyszczące zawierające nanosrebro. Dlaczego warto rozważyć ich zastosowanie planując i unowocześniając zaplecze sanitarne?

Higieniczne suszarki do rąk – praktyczny sposób na zachowanie maksymalnej higieny

Suszarki do rąk należą do wyjątkowo praktycznych rozwiązań sanitarnych, które doskonale zdają egzamin w toaletach, w których natężenie ruchu bywa spore. Ich wykorzystanie jest o wiele bardziej ekonomiczne, aniżeli stosowanie ręczników papierowych.  Pozwalają ograniczyć ilość odpadów do minimum, a utrzymanie ich w czystości jest o wiele łatwiejsze ze względu na brak odpadów śmieci. Jako rozwiązanie sanitarne sprawdzają się w toaletach w miejscach użyteczności publicznej. Spotykamy je w szkołach, urzędach, centrach handlowych, szpitalach, na stacjach benzynowych, czy też w toaletach w restauracjach.

Dobrze dopasowana do potrzeb suszarka do rąk powinna posiadać systemy oczyszczania powietrza z patogenów. Odpowiednia wydajność szybkości powietrza do skutecznego suszenia dłoni wcale nie musi oznaczać dużej mocy suszarki. Wytrzymała obudowa ABS lub ze stopów stali jest tak samo ważna jak wieloletnia gwarancja na użytkowanie. Suszarka do rąk musi być łatwa w utrzymaniu czystości, ograniczać zużycie energii elektrycznej, a przy tym zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Optymalny czas suszenia dłoni oraz nowoczesna forma suszarki do rąk pozwolić może na stworzenie doskonałych warunków w każdym miejscu. Dobrej jakości suszarki do rąk uruchamiane bezdotykowo z pomocą czujnika ruchu. Energooszczędny silnik, najlepiej bezszczotkowy ma oferować krótki czas suszenia. Ogranicza to koszty eksploatacji i pozwala uniknąć kolejek w toalecie. Na rynku spotkać można modele małych suszarek naściennych lub też modele suszarek kieszeniowych ograniczających kapanie ociekającej z dłoni na podłogę wody.

Bezwodny pisuar – innowacja, która robi wrażenie

Kolejnym rozwiązaniem sanitarnym doskonałym do zastosowania w nowoczesnej toalecie są bezwodne pisuary. Chociaż ich koncepcja brzmi dosyć nieprawdopodobnie, ich zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej (galeriach handlowych, biurowcach, itp.) wydaje się świetnie sprawdzać. Bezwodne pisuary działają bez zużywania wody, dlatego oferują zupełnie nowy standard zarówno sanitarny, jak i ekologiczny. Jak możliwe jest ich działanie bez wody? Sekretem funkcjonowania tego rodzaju rozwiązania jest zawór jednokierunkowy oraz wymienne biologiczne wkłady. Wkłady wypełnione specjalną substancją biodegradowalną z uśpionymi przyjaznymi bakteriami rozkładają mocz. Zawór przepuszcza mocz do odpływu, blokując jednocześnie nieprzyjemne zapachy z odpływu. Opcja ta pozwala zadbać o higienę i świeżość w toaletach, a przy tym generuje spore oszczędności wody.

Zastosowane w bezwodnym pisuarze specjalne wkłady wymagają wymiany co 4 do 6 miesięcy, w zależności od intensywności ich wykorzystywania. Ich cena nie jest wysoka, w porównaniu do szeregu tradycyjnych środków chemicznych i walki z osadami kamienia moczowego towarzyszącego spłukiwaniu wodą. Przekłada się na ogromne oszczędności na rachunkach za wodę i w 100% rozwiązuje problemy zapachowe.  Brak zużycia wody to jednocześnie czysta ekologiczna opłacalność. Dlatego też każdy zainstalowany w publicznych toaletach bezwodny pisuar to sposób na ogromne oszczędności, ekologię, a także niesamowity komfort użytkowania. Pisuar bezwodny to rozwiazanie sanitarne pomagające sprostać wyzwaniu panujących suszy i drożejącą wodą.

Nanosrebro – rozwiązanie sanitarne, któremu można zaufać

Udowodnione działanie nanosrebra, w tym jego niezwykle właściwości zwalczające bakterie, grzyby i wirusy, czynią środki czystości z jego zawartością doskonałym wyborem dla wymagających. Systematyczna dezynfekcja powierzchni z wykorzystaniem nanosrebra pozwala skutecznie pozbyć się zarazków. Jego działanie dezynfekcyjne pozwala na dłużej utrzymać efekt zabiegów pielęgnacyjnych. Działanie specyfików z nanosrebrem takim jak ECOsilver® pozwala zneutralizować bakterie i grzyby na długi czas. Niweluje również ryzyko późniejszego, wtórnego namnażania się ich w strategicznych i trudno dostępnych miejscach sanitariatów.

Ponieważ zarazki z łatwością rozprzestrzeniają się w miejscach o dużym ruchu, mogą znajdować się na wielu elementach codziennego użytku. Znajdują się na: klamkach, umywalkach, bateriach łazienkowych, deskach sedesowych, lustrach, włącznikach światła, sprzętach sanitarnych, powierzchniach ścian, podłóg, drzwi, uchwytów, nawiewach wentylacji i wielu innych. Regularne stosowanie środków z nanosrebrem do dezynfekcji i czyszczenia, daje kompleksowe wsparcie. Przetarte nanosrebrem powierzchnie zostają odpowiednio zabezpieczone, a przy tym zmniejszają ryzyko namnażania się drobnoustrojów.

Środki do dezynfekcji z nanosrebrem to rozwiązanie niezwykle skuteczne, a przy tym w pełni bezpieczne dla sprzętów, powierzchni i ich użytkowników gdyż posiadają neutralne pH. Co więcej ich ekologiczny skład pozwala zadbać jednocześnie o środowisko i komfort użytkowania powierzchni sanitarnych, które wymagają regularnej dezynfekcji i higienizacji. Dzięki licznym walorom nanosrebra, należy ono do jednych z najskuteczniejszych rozwiązań antybakteryjnych, antygrzybicznych i antywirusowych. Ich wykorzystanie w czyszczeniu i dezynfekcji, pozwala zyskać przestrzenie wolne od niebezpiecznych drobnoustrojów. Regularne zabiegi pielęgnacyjne i czyszczące z wykorzystaniem nanosrebra, to szansa na stworzenie najlepszych warunków sanitarnych w każdej przestrzeni.


Autor: Paweł Szostok