Łazienkowa suszarka elektryczna – postaw na oszczędność

Oszczędź pieniądze z suszarką elektryczną 

Suszarki do rąk to niezwykle popularne rozwiązanie, które znaleźć możemy w wielu publicznych łazienkach. Ich różnorodność oraz wysoka funkcjonalność sprawia, że są niezwykle cenione przez użytkowników. Uruchamiane automatycznie pozwalają na higieniczne i szybkie wysuszenie rąk. Ich niezwykłą zaletą jest również oszczędność, która odzwierciedla się na wielu płaszczyznach. 

Suszarka łazienkowa elektryczna – jak możesz z nią zaoszczędzić?

Suszarka łazienkowa to alternatywa, która dla wielu osób wydaje się nowym wynalazkiem, jednak jak się okazuje, ma ona za sobą już wiek istnienia! Modele suszarek do rąk początkowo dostępne były wyłącznie w łazienkach, fabrykach oraz salonach fryzjerskich, a samo w sobie urządzenie opatentowano w 1921 roku. Swoją ogromną popularność suszarki do rąk zdobyły prawie trzydzieści lat później i na stałe zagościły w biurach, centrach handlowych, szkołach, kinach, instytucjach i wielu innych miejscach. Szeroki wachlarz ich zalet wiąże się przede wszystkim z wysoką higieną ich stosowania, jednak mają one również inne ważne oblicze – pozwalają oszczędzić sporo pieniędzy dzięki ekonomiczności ich eksploatacji. W porównaniu do innych form suszenia rąk pozwalają ona pozostawić w kieszeni inwestora naprawdę sporo. 

  • Suszarka łazienkowa jest tańsza aniżeli inwestycja w ręczniki papierowe.

Jednorazowa inwestycja w suszarkę wydaje się sporym wydatkiem, jednak jak się okazuje, można dzięki niej ograniczyć koszty związane z użytkowaniem ręczników papierowych nawet o 99%. Suszarka łazienkowa elektryczna to opcja doskonała na wiele lat komfortowego użytkowania, a jej nowoczesne warianty zużywają naprawdę niewiele prądu, co czyni ją jeszcze bardziej ekonomicznym wyborem. W porównaniu do niej coroczne koszty kupowania ręczników papierowych to nawet dla niewielkich firm czy instytucji naprawdę duży wydatek, który jest wielokrotnie wyższy aniżeli rachunki za energię elektryczną. 

  • Obsługa suszarki do rąk jest mniej wymagająca.

Jak mówi przysłowie „Czas to pieniądz”, a to właśnie ten cenny czas można zaoszczędzić dzięki inwestycji w suszarkę łazienkową. Regularna wymiana ręczników papierowych, które najczęściej znikają niepostrzeżenie, wymaga dodatkowych rąk do pracy i nieustannego kontrolowania stanu ich zapasu w łazienkach. Nie wspominając już o częstym wymienianiu koszy pełnych zużytego papieru, zakupie specjalnych pojemników i dozowników na ręczniki papierowe, a na kłopotliwym zatykaniu toalet skończywszy. Suszarka łazienkowa elektryczna potrzebuje jedynie drobnych zabiegów pielęgnacyjnych i zawsze jest gotowa do pracy. W porównaniu do papieru nie wymaga zatem zbyt częstego porządkowania przestrzeni łazienkowej, a to jej zdecydowany plus.

  • Suszarka łazienkowa elektryczna to oszczędność papieru.

Poza aspektami czysto finansowymi, suszarki do rąk są idealnym sposobem na oszczędzanie papieru. Mało kto z nas wycierając dłonie ręcznikiem papierowym myśli o tym, ile ton drewna zostało zużyte na wykonanie tych ogromnych ich ilości, które zużywamy każdego dnia. Dodatkowym minusem tej opcji jest jej jednorazowość – ręczniki papierowe nie nadają się do wykorzystania z makulaturą, przez co pozostają odpadami. Suszarka łazienkowa latami służy pomocą, pozwalając oszczędzić ogromną ilość papieru. 

  • Ekologiczne walory suszarki do rąk.

Oszczędność pieniędzy dzięki inwestycji w suszarki do rąk to bez wątpienia duży atut tego rozwiązania. Co więcej, ich stosowanie przekłada się również na spore oszczędności również w innych aspektach, w tym oszczędności na oleju, wodzie czy energii elektrycznej, którą wykorzystuje się w produkcji papieru. Proces produkcji ręczników papierowych angażuje ogromne zasoby, wiąże się z ogromną emisją dwutlenku węgla, a wszystko to wymaga jeszcze spakowania, transportu i utylizacji. To szereg działań, które realizowane są w kółko, bowiem zużyte ręczniki muszą być zastępowane nowymi. 

Naturalnie procesy wytwarzania suszarek nie pozostają w 100% ekologiczne – nadal łączą się one z odpadami czy emisją CO2, jednak pamiętać należy, iż urządzenia te posłużą o wiele dłużej aniżeli ręczniki papierowe. Jak wykazały badania, stosowanie suszarek łazienkowych wyraźnie zmniejsza ilość wyrzucanych odpadów, a dzięki temu uratowane zostają setki drzew. Suszarka łazienkowa elektryczna dobrej jakości to zatem niezwykłe rozwiązanie o wysokich walorach proekologicznych. 

  • Higieniczne atuty suszarki do rąk.

Okres pandemii sprawił, że bezpiecznych i oszczędnych rozwiązań w zakresie higieny szuka każdy z nas – czy to we własnym otoczeniu biura, czy w centrach handlowych i urzędach. Zastosowanie w przestrzeniach publicznych wysokiej klasy suszarek łazienkowych z mechanizmami wykorzystującym np. strumień gorącego powietrza, zabijającymi drobnoustroje, bakterie i wirusy wnieść może wiele dobrego dla higieny i zdrowia każdego z nas. Alternatywa ta niesie również spore oszczędności finansowe na zakupie wielu dodatkowych środków higienicznych. Dostępne są również nowoczesne suszarki do rąk bez grzałek pozwalające również na suszenie dłoni powietrzem o temperaturze pokojowej, które dopełnione o specjalistyczne filtry HEPA, oczyszczają zasysane do nich powietrze z nawet 99,97 % zanieczyszczeń – w tym właśnie wirusów, bakterii, grzybów i pierwotniaków.