Możliwości oszczędności kosztów dla przedsiębiorstwa – toalety ekologiczne

Rozwiązania sanitarne oszczędzające wodę i energię

Rozwiązania sanitarne oszczędzające wodę i energię – na tych dwóch fundamentalnych zaletach bazuje większość naszych urządzeń sanitarnych. Toalety ekologiczne są świetną okazją dla przedsiębiorców nie tylko na wykazanie się odpowiedzialnym podejściem do dbania o środowisko, ale również na poczynienie znacznych oszczędności. Koszty eksploatacyjne naszych urządzeń są dużo niższe od tych, które generują standardowe rozwiązania.

Rozwiązania sanitarne oszczędzające wodę

Jednym z lepszych sposobów na oszczędzanie wody są dostępne w naszej ofercie ekologiczne pisuary bezwodne. Dzięki temu, że w procesie usuwania nieczystości w ogóle nie używa się wody, oszczędności w tym zakresie wynoszą nawet 100%. Warto pamiętać, że wysokie rachunki za wodę, to nie jedyne obciążenie dla właścicieli standardowych rozwiązań w toaletach. Pisuary bezwodne pomagają także w zaoszczędzeniu na kosztach ścieków. Rolę wody w użytkowaniu urządzenia pełni biodegradowalna substancja biologiczna, które jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Rozwiązania sanitarne oszczędzające wodę wpływają korzystnie również na standardy higieny, gdyż nie posiadają spłuczek, przycisków i zaworów dotykowych.  Brak trudno dostępnych powierzchni ułatwią utrzymanie podstawowej higieny.

Kolejną, korzystną dla finansów przedsiębiorstwa opcją są energooszczędne suszarki do rąk. Dawniej błędnie sugerowano się mocą tego typu urządzeń, która tylko przyczyniała się do podwyższenia rachunków. Obecnie kluczowym parametrem jest prędkość strumienia powietrza – to właśnie ta wartość decyduje o tym, że dłonie mogą zostać wysuszone w znacznie krótszym czasie. W ekologicznych toaletach powinno się unikać także ręczników papierowych. Mimo że wielu przedsiębiorcom wydaje się, że są one najbardziej opłacalną opcją, to jednak przy dokładnych obliczeniach wydajność naszych urządzeń do suszenia rąk staje się decydująca w ograniczeniu kosztów.

Znaczne oszczędności może zagwarantować również odpowiednio dobrana armatura do umywalek. Ekologiczne toalety powinny być wyposażone w sprzęt, który automatycznie reguluje wypływ wody. Źle dokręcone krany lub zapominalstwo użytkowników niejednokrotnie mogą przyczynić się do tego, że rachunki za wodę opiewają na wysokie kwoty. Nasze elektroniczne zawory umożliwiają ograniczenie kosztów w tym zakresie nawet o 90%.

Toalety ekologiczne pozwalają na równoczesną dbałość o środowisko i oszczędność kosztów eksploatacyjnych. Ponadto proponowane przez nas rozwiązania wyróżniają się wysokimi standardami w kwestii higieny.


Autor: Wojciech Smolarek