Toalety ekologiczne – wady i zalety

Toalety ekologiczne

Troska o środowisko to wartość firm odpowiedzialnie podchodzących do biznesu. Wydawać, by się mogło, że wadą rozwiązań przyjaznych naturze może być koszt inwestycji. Toalety ekologiczne to świetny przykład na to, że dbanie o środowisko nie musi wiązać się z większymi wydatkami. Innowacyjne technologie są w stanie wręcz korzystnie wpłynąć na finanse firmy. Sprawdźmy, jakie wady i zalety gwarantują tego typu rozwiązania.

Toalety publiczne

Toalety publiczne bardzo często są przykładem marnotrawstwa wody, energii oraz środków czystości. Rozwiązania sanitarne oszczędzające wodę to ekologiczne rozwiązania pozwalające uniknąć m.in. notorycznie cieknących kranów. Odpowiednio dobrana armatura do umywalek umożliwia oszczędność wody nawet do 90%. Elektroniczne zawory efektywnie ograniczają ilość zużywanej wody poprzez automatyczne odcięcie wypływu po określonym czasie. Nasze rozwiązania ponadto podnoszą standardy higieny w toaletach. Wyeliminowaniu konieczności kontaktu dłoni z baterią zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii.

Kolejnym rozwiązaniem, zapewniającym ograniczenie kosztów są ekologiczne suszarki. Zaletą urządzeń jest skrócenie czasu suszenia – maksymalna prędkość strumienia powietrza sprawia, że dłonie są suche już po 10 sekundach. Do niedawna uważano, że to moc suszarki decyduje o jej wydajności. Tymczasem sprzęt zużywający znaczne ilości prądu nie zawsze gwarantuje zadowolenie użytkowników. Nasze rozwiązania sprawiają, że wystarczy tylko ułamek grosza by móc wysuszyć dłonie i to bez generowania odpadu. Wyższą higienę zapewniają filtry HEPA i powłoki antybakteryjne.

Nieprzyjemny zapach

Wadą publicznych toalet często jest nieprzyjemny zapach. Jednym z jego głównych źródeł jest rozprzestrzenianie się drobinek moczu poza obszar pisuarów. Specjalistyczna konstrukcja naszych bezwodnych pisuarów ogranicza taką możliwość. Pochylone ścianki sprawiają, że mocz nie wydostaje się poza określony obszar, co również przyczynia się do podniesienia standardów higieny w toaletach. Przyczyna nieprzyjemnego zapachu często leży po stronie niesprawnych syfonów w kratkach podłogowych i odpływach sanitarnych. Problem pojawią się w wyniku stopowego parowania wody tworzącej syfon lub zmiany ciśnienia atmosferycznego powodującego jej odpływ. Brak wody w syfonie pozwala na swobodny przepływ gazów z układów kanalizacji sanitarnej.

Kolejną zaletą ekologicznych pisuarów jest bezproblemowa konserwacja. Utrzymanie czystości i pozbycie się nieprzyjaznych bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zapachów ułatwiają specjalne środki biologiczne. Preparaty te są skuteczniejsze od chemicznych odpowiedników stosowanych w toaletach. Pisuary bezwodne, dzięki innowacyjnej formule, nie są narażone również na osadzanie się kamienia moczowego. Ten trudny do usunięcia osad powstaje w wyniku reakcji wody z moczem. Ze względu na to, że proponowane urządzenia nie wykorzystują ani odrobiny wody do spłukiwania, problem ten nie dotyczy naszych klientów.

Oszczędność pieniędzy

Zaletą ekologicznych urządzeń sanitarnych jest oszczędność pieniędzy, wyższy standard higieny oraz łatwiejsza konserwacja. Instalacja takiego rozwiązania już na etapie inwestycji okazuje się tańsza. Nie ma stelaża, spłuczki i konieczności doprowadzenia wody do każdego pisuaru. Brak spłuczki podnosi standard higieny, gdyż nie trzeba niczego dotykać a zarazem nie ma dodatkowych elementów, które w trakcie eksploatacji ulegają awariom lub dewastacjom. Często niezauważalne wycieki wody spowodowane awariami, powodują wzrost kosztów i niepotrzebne marnowanie zasobów wody pitnej. Wszystkie ze stosowanych rozwiązań dodatkowo są przyjazne środowisku.


Autor: Wojciech Smolarek