Ekologiczna chemia do jacuzzi ze srebrem

Jak zadbać o jacuzzi w 7 krokach?

Ekologiczna chemia do jacuzzi bez chloru, to możliwe!

Obecnie jacuzzi stało się bardzo popularne. Prawie w każdym domostwie, w którym jest ogród lub taras pojawiły się różnej wielkości jacuzzi lub baseny. Jednak zakup to najprostsza czynność. Należy pomyśleć o prawidłowej i bezpiecznej dezynfekcji wody. Musimy chronić się i nasze dzieci przed negatywnym wpływem powszechnej chemii do jacuzzi lub basenu. Współczesna nanotechnologia pozwala już na niestosowanie żrących i śmierdzących środków z chlorem, środków o działaniu utleniającym powodujących podrażnienia, zaczerwieniania, pieczenie lub inne zmiany dermatologiczne. Niebezpieczne środki ze znakami ostrzegawczymi mówiącymi o tych zagrożeniach wnikają przez skórę do naszych organizmów i nas trują.

Poznajcie najnowsze rozwiązanie, które pozwala utrzymać jacuzzi w czystości mikrobiologicznej, a nas w zdrowiu.

Zatem zaczynamy przygodę z czystym i zdrowym jacuzzi.

Dezynfekcja jacuzzi

1. Każdorazowo przed napełnieniem jacuzzi pamiętaj, aby dokładnie umyć  ścianki oraz podłogę niecki. Następnie zdezynfekuj i zaimpregnuj powierzchnie nanosrebrem EcoPool Ag za pomocą czystej szmatki lub zwykłym spryskiwaczem. Pozostaw bez wycierania do wyschnięcia. Zaimpregnuj także wbudowany lub zewnętrzny filtr wody, gdzie bakterie rozkładają odfiltrowane nieczystości.  Jak? Patrz pkt.4

Jaka woda w jacuzzi?

2. Napełnij  nieckę wodą i odczekaj najlepiej kilka do 24 godzin. Po co? Ponieważ woda z wodociągów także zawiera wysoce reaktywny chlor, który musi odparować przed aplikacją środka ECO Pool Ag JACUZZI z aktywnymi pierwiastkami śladowymi srebra. Srebro cząsteczkowe działa na całe spektrum jednokomórkowych organizmów takich jak bakterie i grzyby, które powodują powstawanie bio-filmu i psucie wody. Srebro nie działa bezpośrednio na organizmy wielokomórkowe takie jak glony, zwierzęta czy ludzie. Cząsteczki srebra w ECO Pool Ag JACUZZI działają pośrednio przerywając łańcuch pokarmowy. Blokując rozwój bakterii i grzybów, nie są dostarczane substancje odżywcze dla wielokomórkowych glonów. Bez pokarmu, glony przestają rosnąć. Czyż to nie proste…?

Jakie Ph wody w jacuzzi?

3. Zmierz Ph wody. Prawidłowy poziom pH to 7,2 -7,6. To jeden z najważniejszych czynników utrzymania wody w czystości. Staraj się utrzymać w/w poziom pH. Choć nie ma on większego znaczenia przy działaniu cząsteczek srebra, to jednak ma znaczenie w kwestii rozwoju glonów w przypadku nasłonecznionego ogrodowego jacuzzi. Gdy poziom pH wody odbiega od pożądanego, spróbuj wyrównać go stosując ECO Pool Ag JACUZZI o neutralnym pH7,5, który odpowiednio podniesie lub obniży pH do neutralnego i najbardziej odpowiedniego dna naszej skóry.

Dawkowanie nanosrebra ECO Pool Ag do jacuzzi

4. Po odparowaniu chloru z wody dolewamy  preparat ECO Pool Ag JACUZZI. Dawkowanie łączne nanosrebra EcoPool Ag JACUZZI 1L / 1m3 wody w jacuzzi lub basenie. Nie wlewamy całości na raz! Przyjmuje się zasadę dezynfekcji szokowej na początek, wlewając połowę ustalonej dawki. Czyli na 1m3 wody w jacuzzi wlewamy 0,5 L preparatu. Cząsteczki w nanoskali o wielkości atomowej docierają do wszelkich zakamarków i niszczą najbardziej odporne bakterie i ich przetrwalniki. Pozostałe 0,5L EcoPool Ag JACUZZI dzielimy na równe 2-3  części i wlewamy do wody co tydzień przez następne 2-3 weekendy.  Jest to tak zwana faza stabilizacji, podobnie jak przy stosowaniu antybiotykoterapii.

Potem już tylko profilaktycznie będziesz dolewać preparatu w przypadkach ubytku wody. Każda inna chemia do jacuzzi jest zbyteczna i zazwyczaj niebezpieczna dla zdrowia. Tak zabezpieczone jacuzzi może pracować bezpiecznie bez zagrożeń mikrobiologicznych nawet przez cały sezon. Pamiętaj, aby wlewając  nanosbrebro działał filtr wody, tak aby zdezynfekowały się również cały układ filtracyjny i napowietrzający. Zassana przez pompę woda z cząsteczkami srebra dodatkowo zaimpregnuje filtr. Co bardzo ważne srebro jest naturalne i bezpieczne o neutralnym Ph 7,5, wiec nie ma ryzyka w przedawkowaniu.

Filtracja wody w jacuzzi

5. Pamiętaj także o poprawnej filtracji i regularnym czyszczeniu filtra wody. Nie korzystaj z filtrów węglowych. Jeśli korzystasz z filtra zewnętrznego ze złożem pisakowym lub kulkami filtracyjnymi, niech ci nie umknie fakt, że ilość złoża piasku lub kulek musi być jak największa do skutecznej filtracji. W innym przypadku, będą przepuszczać zanieczyszczenia stałe powodujące zabrudzenie wody. Kulki należy często płukać i prać, ale bez dodatku detergentów do prania, lecz w samej wodzie z sodą oczyszczoną lub łyżeczką płynu do naczyń. Azotany i fosforany zmieniają pH wody, co sprzyja rozwojowi glonów. Pamiętaj o stałym obiegu wody i działaniu filtra przez minimum 12h na dzień. Zbieraj nieczystości stałe z powierzchni wody takie jak liście drzew, owady czy pyłki roślin sitkiem do tego celu.

Chemia do jacuzzi

6. Nie stosuj żadnych innych środków chemicznych! Dlaczego? Ponieważ, jest to niepotrzebne i zdezaktywujesz dobroczynne cząsteczki nanosrebra. Chlor jet wysoce reaktywny i powoduje reakcję z innymi pierwiastkami oraz ich wytrącenie z wody. Zastanów się jak środki zabijające wszelkie życie działają na Ciebie i Twoich bliskich? Preparaty obniżające pH wody najczęściej są oparte o niebezpieczny dla zdrowia żrący i reaktywny kwas solny, który w wyższych stężaniach od razu powoduje poważne oparzenia skóry! Jeśli już zajdzie taka potrzeba najlepiej skorzystaj z naturalnego kwasu askorbinowego w proszku tzw. „witaminy C”.

Higiena w jacuzzi

7. Niby każdy wie, a jednak….. Bardzo istotne jest, aby przed kąpielą z bąbelkami opłukać się pod prysznicem. Pot, kremy i inne kosmetyki są pożywką dla bakterii i dalej w łańcuchu pokarmowym dla glonów. Gdy na stołówce nie ma co jeść, nie ma substancji odżywczych, nie ma bakterii i glonów.

Gdy będziesz trzymać się powyższych 7 zasad i stosował nanosrebro cząsteczkowe ECO Pool Ag JACUZZI, woda w Twoim jacuzzi będzie dobrze zdezynfekowana i bezpieczna dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Każda inna chemia do jacuzzi stanie się zbędna. Proces utrzymania wody również będzie prostszy. Skóra w kontakcie z wodą i cząsteczkami srebra będzie aksamitnie gładka bez podrażnień, skończą się problemy dermatologiczne i zapalenia spojówek. Ponadto nie będziesz musiał wymieniać wody co tydzień, lecz możesz ją utrzymać przez cały sezon.  Oszczędność wody jest bardzo ważna ale najważniejsze i tak będzie nasze zdrowie. Dlatego wybór naturalnych środków jest lepszy od syntetycznej i degradującej środowisko chemii. Po zakończonym sezonie srebrną wodą z jacuzzi możesz podlać ogródek (wow). Ponieważ zawiera ona tylko przyjezdne dla środowiska nanocząsteczki srebra, od teraz będą wzmacniać immunologie i chronić również Twoje rośliny, przed chorobami bakteryjno-grzybiczymi.

 

Na  koniec sezonu wyczyść nieckę środkiem z nanosrebrem cząsteczkowym do dezynfekcji ECO Pool Ag JACUZZI i wysusz. Zabezpiecz jacuzzi i oczekuj kolejnego sezonu😊.

Eko chemia do jacuzzi zamawiam już teraz (KUP TUTAJ)

ECO Pool Ag JACUZZI – nanosrebro do stabilizacji mikrobiologicznej wody

 

 

 

 

 

 

 

 


Autor: ecouse