Jak skutecznie zwalczyć bakterie i grzyby?

Jak zwalczyć bakterie i grzyby?

Jak zwalczyć bakterie i grzyby w naturalny sposób bez stosowania niebezpiecznych substancji chemicznych? Drobnoustroje, takie jak bakterie i grzyby najczęściej zagrażają nam w miejscach publicznych. Zaplecza produkcji i przetwórstwa żywności, węzły sanitarne, gdzie dokonujemy czynności higienicznych, obiekty publiczne o dużym natężeniu ruchu sprzyjają rozwojowi i transmisji zakażeń. Nawet placówki medyczne, przedszkola i szkoły, czy też baseny pływackie i strefy SPA, są stale narażone na przekazywanie flory bakteryjnej z jednej osoby na drugą.  Szczególnie ważne staje się zatem zadbanie o czystość właśnie w tych lokalizacjach. Nie inaczej będzie w domowym zaciszu, biurze czy  hotelu. Układy wentylacji i klimatyzacji są standardowym wyposażeniem w samochodach i środkach transportu zbiorowego. Wilgoć i temperatura to doskonałe inkubatory tych mikroorganizmów. Tak, naprawdę bakterie i grzyby są wszędzie i stale wystawiają na próbę nasza immunologię. Nieocenioną w walce z drobnoustrojami staje się dezynfekcja, która przede wszystkim dodatkowo nam nie szkodzi. Nie powoduje utleniania i starzenia powierzchni, podrażniania skóry, spojówek oczu czy układu oddechowego. Ekologiczny środek do dezynfekcji z nanosrebrem ECOsilver®, pozwoli zadbać o świeżą, bezpieczną, wolną od bakterii i grzybów przestrzeń w czasie tygodni…

Jak zwalczać wirusy i bakterie?

Najbardziej oczywistą i skuteczną zarazem metodą zwalczania bakterii i grzybów jest systematyczna dezynfekcja powierzchni, na których mogą przetrwać zarazki. Kwestią wartą uwagi jest także zadbanie o wplecenie do naszej codzienności zdrowych przyzwyczajeń jak regularne mycie rąk oraz sprzątanie przestrzeni, z których korzystamy. Niestety nie każdy z nas jest tak konsekwentny w realizowaniu powyższych zadań. Dlatego warto wykorzystać w tym celu środki do dezynfekcji na bazie skutecznych składników jak najczystsze nanosrebro koloidalne. Rozprzestrzeniające się po powierzchniach bakterie i grzyby, a co ważniejsze ich formy przetrwalnikowe, nie mogą się oprzeć jego działaniu i są skutecznie neutralizowane.

Co ciekawe srebro cząsteczkowe zwalcza tylko organizmy jednokomórkowe, takie jak bakterie grzyby i wirusy. Ludzie, zwierzęta i rośliny to wielokomórkowce, na które srebro nie działa. W pozytywny sposób stymuluje ich układ immunologiczny zwalczając te patogeny.

Jak rozprzestrzeniają się wirusy i bakterie

Zarazki rozprzestrzeniają się poprzez dotykanie przedmiotów, drogą kropelkową przez kichanie czy kaszel, układami wentylacji, a nawet kąpiel w skażonej, na pozór czysto wyglądającej wodzie. Dlatego też ich największe skupiska znajdziemy na przedmiotach codziennego użytku,  w klimatyzacjach, basenach publicznych czy zaniedbanych restauracjach i toaletach. Strefa produkcji żywności, hodowli zwierząt i magazyny przechowywania żywności, to istne stołówki dla bakterii. Przykry zapach, pojawiająca się pleśń na produktach, czarny wykwit grzybni na ścianie są naocznym dowodem ich istnienia. Wynikiem ich działania jest organiczny rozkład materii oraz częste choroby układu pokarmowego i oddechowego.

Skuteczna dezynfekcja powierzchni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co zabija bakterie?

Czyszczenie nawierzchni z pomocą ekologicznego środka ECOsilver® skutecznie zwalcza bakterie i grzyby. Wielokrotnie dłuższy czas działania, określany w tygodniach to niesamowita przewaga nad produktami o działaniu zaledwie kilkunastu minut. Odparowanie alkoholu, chloru, czy wywietrzenie niebezpiecznego ozonu, kończy pracę działania środka. Brak całkowitego zabicia bakterii, stwarza ponowne ryzyko namnażania, a co gorsza uodparniania się patogenów na szereg dezynfektyków o działaniu biobójczym. Przecieranie nimi elementów takich jak klamki, baterie łazienkowe i kuchenne, włączniki światła, uchwyty, blaty, siedziska czy użytkowane sprzęty, pozwala zmniejszyć ryzyko namnażania się drobnoustrojów, ale tylko na chwilę. Działanie srebra cząsteczkowego ECOsilver® zostało potwierdzone klinicznie szeregami badań potwierdzających działanie nawet po 30 dniach. To przełom w skutecznej walce z uciążliwymi przypadkami nawet bakterii odpornych na antybiotyki.

Co zwalcza grzyby i bakterie

Środek do dezynfekcji z zawartością nanosrebra to rozwiązanie, które pozwala zyskać maksymalna skuteczność. Jest on bezpieczny dla sprzętów i powierzchni wymagających higienizacji i dezynfekcji ponieważ nie zawiera alkoholu, chloru czy też nadtlenku wodoru. W odróżnieniu od występującego na rynku srebra jonowego, cechuje się wysoką stabilnością i czasem przydatności. W końcu to nano cząsteczki, a nie ładunki elektryczne ulegające rozładowaniu jak  elektrony (jony). Ekologiczny i w pełni naturalny skład ECOsilver® zwalcza grzyby i bakterie i czyni tę opcję idealnym wyborem dla wymagających i świadomych użytkowników. Liczne walory nanosrebra koloidalnego, w tym silne działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antywirusowe, pozwala zyskać przestrzeń wolną od drobnoustrojów, a co za tym idzie bezpieczną. Regularne, okresowe zabiegi higieniczne i dezynfekujące, to sposób na zmniejszenie liczby groźnych zarazków. Brak przykrych zapachów jest wyczuwalnym wynikiem działania preparatu i skutecznego zwalczenia flory bakteryjnej i grzybiczej. Wyraźnym sygnałem bezpieczeństwa działania tego preparatu jest niszczenie chorób grzybiczych na roślinach domowych. Neutralne Ph, brak żrących lub zasadowych związków nie powoduje ich usychania, tak samo nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Jak zwalczyć bakterie i grzyby

Jak poprawnie zwalczać wirusy i bakterie?

Innowacyjne produkty z nanosrebrem koloidalnym są ekologicznymi środkami do dezynfekcji. Oferując niezwykłe walory rozdrobnionych i ustabilizowanych cząsteczek srebra, zapewniają efektywne zwalczanie drobnoustrojów w długiej perspektywie czasu. Pozwalają one na impregnację powierzchni, w tym także tkanin poprzez ich spryskanie lub zastosowanie procesu zamgławiania ULV. Ich uniwersalność pozwala stworzyć doskonałe warunki dla użytkowników każdej przestrzeni. Stają się one nie tylko czyste, ale przede wszystkim zabezpieczone i bezpieczne. Dzięki walorom dezodoryzującym nanosrebro pozwala także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z materiałów i powierzchni. Tym sposobem środek do dezynfekcji zapewnia pełną ochronę, długofalowe działanie oraz świeżość. Jest to kluczowe dla przestrzeni zarówno w domu, jak i w ogólnodostępnych miejscach publicznych. Dowiedz się jak zadbać o zdrową dezynfekcję w miejscu pracy TUTAJ.

Nanosrebro cząsteczkowe ECOsilver®

Preparat do dezynfekcji z nanosrebrem koloidalnym ECOsilver®, to sposób na skuteczne, łatwe i bezpieczne wprowadzenie czystości mikrobiologicznej.  Zawarta w nim optymalna koncentracja cząsteczek srebra i odpowiednia wielkość cząsteczek czyni je wyjątkowym. To wydajny i efektywny sposób na zwalczanie bakterii i grzybów w każdym typie pomieszczeń. Ponieważ jedną bakterię otaczają tysiące cząsteczek AgNPs, przerywających błonę komórkową i łańcuch RNA, bakteria nie jest w stanie się uodpornić i ginie bezpowrotnie. Dlatego nie powstają formy przetrwalnikowe i nie dochodzi do ich reemisji, czyli ponownego odtworzenia.

Zwalczanie grzybów i bakterii w klimatyzacji

Układy wentylacyjno-klimatyzacyjne zarówno w budynkach jak i w pojazdach są idealnym siedliskiem bakterii i grzybów.  Niezwykle ważne jest zadbanie o ich skuteczne odgrzybianie. Preparaty na bazie nanosrebra koloidalnego to doskonały wybór. Pozwala oczyścić klimatyzację zarówno samochodową, jak również w biurowych lub domowych instalacjach klimatyzacyjnych. . Zanieczyszczenia zalegające w przewodach kanalizacyjnych wilgoć to dom dla grzybów. Zwalczając tym sposobem bakterie i grzyby można wyraźnie poprawić jakość powietrza i nie narażać się na choroby. Łatwość zastosowania preparatów sprawia, że eliminacja patogenów i długotrwale zabezpieczenie przed ich rozwojem stanowią szybką i efektywną formę dezynfekcji. Wysokiej jakości ekologiczny środek ECOsilver® to doskonały preparat do dezynfekcji klimatyzacji, bezpieczeństwo i pewność działania, na którą warto postawić.

Jak zwalczyć bakterie i grzyby?

Przede wszystkim skutecznie, w bezpieczny i długotrwały sposób.  Dzięki aktywnym formom srebra zawartym w ekologicznych środkach do dezynfekcji możliwe staje się pozbycie bakterii, grzybów i wirusów. Srebro cząsteczkowe ECOsilver® daje długotrwałą, bo aż nawet 30 dniową ochronę przed rozwojem tych chorobotwórczych mikroorganizmów. Dodatkową zaletą wykorzystania skutecznego środka do dezynfekcji z zwartością nanosrebra jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów, zarówno tych z klimatyzacji, butów, jak i lodówki czy w toalecie.

KUP mały atomizer do kieszeni lub torebki KLIKNIJ TUTAJ!.


Autor: ecouse