Pisuar bezwodny bez zapachu – co to jest i zasada działania?

Pisuar bezwodny bez zapachu – jak to możliwe?

Chcąc zapewnić wyższy standard higieny w toalecie publicznej, warto wyposażyć ją w sprzęt, który spełnia swoją funkcję nawet przy intensywnej eksploatacji. Pisuar bezwodny bez zapachu to ciekawa propozycja dla zwolenników innowacyjnych rozwiązań, które równocześnie zwiększają komfort użytkowania oraz zapewniają oszczędność kosztów i czasu na obsługę.

 

 

Pisuar bezwodny bez zapachu – ekologia

Tego typu produkty przez samą oszczędność wody są przyjazne dla środowiska ale także z wielu innych powodów:

  1. Oszczędność wody i idąca w parze redukcja emisji CO2 jest oczywista. Natomiast działanie oparte o biologiczne środki utrzymania w higienie wydaje się nie być już tak istotne, ale JEST! Chodzi przecież o zdrowie ekosystemu którego jesteśmy częścią.
  2. Ponieważ, mocz do opływu odprowadza biologiczna kość zawierająca enzymatyczne bakterie rozkładające mocznik, nie będzie już potrzeby stosowania chemicznych substancji zatruwających wodę i ekosystem.
  3. Bezpieczne preparaty do utrzymania w codziennej higienie również oparte są o przyjazne i specjalnie wyselekcjonowane bakterie, które nie generują zapachu rozkładu, co czyni samą ceramikę bezzapachową. Stosowane do tej pory kosztowne środki chemiczne stają się zbędne, a wręcz zakazane w tego typu systemie.
  4. Brak psujących się spłuczek i  późniejszych niekontrolowanych wycieków oraz brak stelaży podtynkowych również obniża emisję CO2, odciąża budynek zarówno na etapie inwestycji jak i wieloletniej eksploatacji.
  5. Pisuar bezwodny bez zapachu, dzięki nowoczesnemu patentowi zaworu jednokierunkowego w 100% blokuje gazy sanitarne.

Pisuar bezwodny bez zapachu P1.1 wydostał się ze strefy marzeń i stał się rzeczywistością.

Pisuar bezwodny, bezwonny i bezproblemowy naprawdę istnieje

Pisuar bezwodny przy założeniu, że jest prawidłowo eksploatowany i utrzymywany staję się bezproblemowy. Przyjazne bakterie enzymatyczne wypłukiwane z kości biologicznej BioBlock rozkładają mocznik, powodując brak powstawania kamienia moczowego w rurach odpływowych, który bez udziału wody się nie tworzy – to chemicznie niemożliwe i udowodnione. W przeciwnym razie sami pilibyśmy substancje rozpuszczające kamień w naszych pęcherzach moczowych, a tak chyba nie jest.  Przyjazne bakterie blokują również emisję nieprzyjemnych zapachów w samym wnętrzu toalety – w naturalny sposób wprowadzając ją na wyższy poziom higieny.

Ceramiczny pisuar bezwodny

Specjalistyczny kształt ceramiki pisuaru sprawia, że mocz idealnie spływa po ściankach urządzenia – kropelki nie rozbryzgują się po podłodze, co ułatwia utrzymanie porządku i również eliminuje przyczyny powstawania niechcianych zapachów. Konserwacja, dzięki właściwościom otwartej ceramiki sanitarnej bez zakamarków oraz braku mikroporów, również nie jest czasochłonna. Urządzenie pozbawione jest trudnodostępnych miejsc, w których mógłby gromadzić się brud osady kamienia i siedlisk bakterii emitujących zapach.

Wyeliminowanie z procesu wody sprawia, że użytkownicy nie muszą walczyć z kamieniem moczowym osadzającym się na ceramice i zatykającym odpływy sanitarne. Specjalistyczny, jednokierunkowy zawór zainstalowany w urządzeniu, który pełni funkcje syfonu ponadto niweluje ryzyko zapchania zewnętrznymi zanieczyszczeniami, wrzucanymi nieodpowiedzialnie przez użytkowników, takimi jak papier, czy gumy do żucia i stanowi barierę zapachową dla odpływu sanitarnego. KLIKNIJ W LINK TUTAJ => DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ, JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ, BEZ TWORZENIA PROBLEMU ZAPACHU I KAMIENIA MOCZOWEGO?

Pokrewne artykuły blogowe

 

 

 

 

 

 

 

 


Autor: Wojciech Smolarek